Historie

Příběh Oxbow se začal psát před více než sto lety na farmě rodiny Millerovy v Nebrasce. Po celé generace bylo seno základem stravy jejich domácích a hospodářských zvířat a muselo splňovat ty nejvyšší standardy, aby zvířata prospívala a dařilo se jim dobře.

Znalosti své rodiny využil John Miller a v roce 1980 založil rodinný podnik Oxbow Animal Health, čímž vytvořil mezinárodně nejuznávanější značku v oblasti výživy malých zvířat, které věří jak stálí zákazníci, tak ti nejlepší veterináři.

Nebylo to a stále to není snadné. Splňovat vysoké nároky, které si John Miller na začátku svého podnikání předsevzal, není jednoduchý úkol. Suroviny, z kterých se produkty Oxbow vyrábí, jsou ručně tříděny a dohlíženy a pravidelně a opakovaně se testují jejich nutriční hodnoty. V Oxbow se každý den usilovně snažíme kombinovat lásku ke zvířatům s nejnovějšími vědeckými poznatky, abychom zajistili Vašemu zvířátku tu nejkvalitnější péči.

Vznik našich výrobků sledujeme od zasetí zrníčka až po koncový produkt, a proto víme, že naše receptury založené na bojínku lučním způsobily v několika posledních desetiletích doslova revoluci ve výživě malých zvířat.

Děkujeme za Váš čas, který jste věnovali poznání naší firmy, a věříme, si zakoupením našich produktů osobně ověříte, v čem spočívá jedinečnost značky Oxbow.